На 23 април 2026 година ученици от СУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – гр. Средец, взеха участие в училищен турнир под надслов „Футбол без граници“

Инициативата беше организирана от РЦПППО – гр. Бургас и беше насочена към социално приобщаване на ученици със СОП чрез спорт. Турнирът се проведе в спортна база „Звездичка“, к-с „Славейков“, гр. Бургас. От нашето училище участваха 4 отбора – два от тях бяха с ученици от начален етап /I-IV клас/,  един – от V- VII клас, един – от VIII-XII клас.  Под ръководството на своите треньори – г-н Стоян Тозлуков и г-н Митко Мирчев, и с подкрепата на ресурсните учители – Калина Михова, Добринка Ковачева и Стойчо Димитров, нашите футболисти показаха силен спортсменски дух, завидни умения и огромно желание за игра и изява.  Всички отбори получиха грамоти, медали и футболни топки, които им бяха връчени от директора на РЦПППО – гр. Бургас г-жа Антоанета Стоянова. Децата се прибраха доволни от получените награди и изразиха готовността си да участват и в други спортни прояви заедно със своите съученици със СОП.

Skip to content