Обмяна на добри практики

На 24 април,  във връзка с осъществяване на приемственост в обучението между начален и прогимназиален етап, учениците от четвърти „Б“ клас гостуваха в час по БЕЛ ИУЧ, подготвен и реализиран от г-н Божидар Атанасов, учител по БЕЛ в прогимназиален етап. Те присъстваха на урок в пети „Г“ клас на тема: „Главни части на изречението“  и разбраха, че не е трудно да си петокласник, когато си старателен и учиш системно.

На 28 април г-жа Алексиева , класен ръководител на четвърти „Б“ клас, покани учителите  по БЕЛ от прогимназиален етап и представи урок по четене в четвърти клас за възприемане, осмисляне и интерпретация на авторова приказка „Най- ценното“ по Павел Матеев. Учителят представи иновативни методи за преподаване на ученици, за които българският език не е майчин.  Учениците демонстрираха знания и умения, които гарантират доброто им представяне на НВО в края на годината.

На 29 април г-жа Цъцарова и учениците от четвърти „А“ клас представиха пред учители по математика в прогимназиален етап как са усвоили делението на многоцифрено с двуцифрено число . Чрез решаване на числови изрази, уравнения,  текстови и геометрични задачи  те показаха, че са отлично подготвени  за предизвикателствата в пети клас.

Skip to content